Z jakich surowców wykonuje się kadzidła?

0
1020
kadzidła

Wybierając kadzidełka do medytacji, warto zapoznać się z tym, co mają w składzie, ponieważ każdy surowiec ma inne właściwości. Może to również być ważne w przypadku uczuleń na pewne substancje, jednak w przypadku naturalnych kadzideł, ryzyko reakcji uczuleniowej będzie mniejsze. Jaki wpływ na medytację mają poszczególne składniki kadzideł? Podpowiadamy w artykule!

Bursztyn

Bursztyn ma charakterystyczny słodko-słony aromat z akcentem żywicy. To w rzeczywistości tradycyjna mieszanka kwiatów, piżma i żywic tworzy doskonałe kadzidełko, które jest bardzo powszechne w świątyniach oraz szkołach jogi. Odpowiada żywiołom ognia i powietrza, służąc poszukiwaniu prawdy oraz mądrości życiowej.

Sandałowiec

Sandałowiec wyróżnia się bardzo słodkim, ciepłym zapachem z nutą aromatycznego drewna. Mówi się, że drzewo sandałowe leczy i uświęca. Pomaga w usuwaniu negatywnej energii i przynosi spokój, dlatego doskonale nadaje się do tworzenia przestrzeni rytualnej. Kadzidełka z aromatem sandałowca znajdziesz w sklepie internetowym  https://yogabazar.pl/pol_m_Relaksacja-i-medytacja_Kadzidla-do-medytacji-206.html.

Ambra

Ambra pachnie orientem. Jej zapach jest bardzo ciepły, przypomina wanilię lub miód. To jedno z najpopularniejszych kadzideł do medytacji, ponieważ pomaga w tworzeniu atmosfery sprzyjającej skupieniu. Ambra przyciąga bogactwo, wewnętrzną mądrość i przyśpiesza duchowe oczyszczenie.

Paczula

Paczula ma ciekawy, ciepły, ziemisty aromat, co daje wyjątkowy zapach jako zmysłowe kadzidełko. Sprawdzi się dla osób, które chcą sobie dodać energii.

Cynamon

Kadzidełka cynamonowe cechują się orientalnym zapachem słodko-ostrych przypraw, doskonale komponują się z drzewnymi aromatami. Są używane, aby zapewnić poczucie osobistej ochrony i mocy. Cynamon może rozpalać namiętność, dlatego często jest stosowany jako kadzidełko do sypialni.

Popularne aromaty kadzideł

Inne popularne materiały wykorzystywane do produkcji kadzidełek do medytacji to:

  • miód,
  • jaśmin,
  • lawenda,
  • piżmo,
  • opium,
  • róża,
  • wanilia,
  • dzika jagoda.

Każdy surowiec, wykorzystywany do tworzenia kadzidła ma niepowtarzalny i charakterystyczny zapach. Różne rodzaje kadzideł dają odzwierciedlenie wielu efektów. Przy tak wielu rodzajach możesz eksperymentować do woli i zdecydować się na to, które zapewni efekty, których szukasz. Jednak oprócz aspektów religijnych, palenie kadzidełek to też świetny sposób, aby nadać pomieszczeniom przyjemny, orientalny aromat, podkreślający charakter całego mieszkania. Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył nieco temat surowców, wykorzystywanych do produkcji naturalnych kadzidełek.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here