Jakie etui na telefon wybrać?

0
516

Dzisiejsze modele smartfonów potrafią być naprawdę drogie. Decyzja o zakupie etui na telefon w takiej sytuacji będzie z pewnością jednym z lepszych wyborów. To właśnie ono pozwoli zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być bardzo drogie w naprawie. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu etui oraz o czym należy pamiętać?

Jak wybrać etui?

Wybór odpowiedniego etui na telefon nie jest wcale prostym zadaniem. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów zabezpieczeń, gdzie nie wszystkie z nich będą skuteczne. By nie żałować zakupu należy zwrócić uwagę na szereg istotnych elementów.

Przede wszystkim należy kierować się wytrzymałością etui, a nie jego wyglądem. Zdecydowanie kluczowym aspektem będzie jakość wykonania. Etui może być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej do dyspozycji otrzymujemy:

  • Etui silikonowe- jest to jedno z popularniejszych rozwiązań, które wykonane jest z twardej gumy bądź silikonu. Specyfika tego materiału sprawia, że etui jest bardzo wytrzymałe. Sporym problemem w tym przypadku może być jednak jego trwałość. Po kilku upadkach nie będzie wyglądać zbyt dobrze, co można uznać za wadę. Podobnie sprawa wygląda podczas długiego użytkowania takiego etui, które żółknie, a doczyszczenie go jest dość trudne.
  • Etui ze skóry- to także dość popularne rozwiązanie, które dodatkowo nadaje elegancji. Na rynku znajdziemy wiele materiałów „oszukanych”, których warto unikać. Cienkie i tanie materiały szybko się zniszczą, a w dodatku nie ochronią dobrze urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie skóra naturalna bądź gruby materiał skóropodobny.
  • Etui plastikowe- to mniej stosowany wybór, jednakże bardzo solidny i przystępny cenowo. Etui plastikowe usztywnia konstrukcję, dzięki czemu smartfon jest kompleksowo chroniony.
  • Etui metalowe- to bardzo rzadko spotykane rozwiązanie, które cechuje się największą wytrzymałością. Ponadto jest to najdroższe etui ze wszystkich. Sporym problemem może być znaczne zwiększenie masy smartfona.

Sprawdzona marka

Bez względu na jaki rodzaj etui na telefon się zdecydujemy, warto wybierać produkty od renomowanych i sprawdzonych producentów. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że etui będzie jedynie atrakcyjne wizualnie. Należy pamiętać, że etui ma kompleksowo zabezpieczać urządzenie, a kwestie wizualne powinny zejść na drugi plan.

W przypadku drogich urządzeń, nie warto oszczędzać przy zakupie etui. Niejednokrotnie pokrowiec będzie w stanie ochronić nie tylko smartfona, ale również nasz portfel przed sporymi kosztami związanymi z naprawą.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here