Którą kasę fiskalną zakupić do firmy?

0
1173

Kasa fiskalna to niezbędne wyposażenie każdego przedsiębiorstwa. Takiego urządzenia nie muszą posiadać wyłącznie właściciele firm, którzy prowadzą sprzedaż tylko przez internet. Na polskim rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli fiskalnych, dlatego początkujący przedsiębiorcy mogą mieć problem w doborze odpowiedniego sprzętu. Na początek więc należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, aby pod tym kątem wybrać odpowiedniej wielkości urządzenie wraz ze specyficznymi funkcjonalnościami, które będą niezbędne do prowadzenia sprzedaży.

Którą kasę fiskalną najlepiej zamówić?

Przedsiębiorstwa oferujące na sprzedaż kasy fiskalne posiadają w swojej ofercie duże modele stacjonarne, ale także mniejsze przenośne, które idealnie sprawdzają się w działalności biznesowej z dojazdem do klienta. Jeżeli mamy zamiar prowadzić niewielki biznes i będziemy drukować tylko kilkanaście paragonów dziennie, to w zupełności wystarczy nam niewielkich rozmiarów urządzenie. Natomiast w przypadku dużych firm, które obsługują codziennie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset klientów, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zamówienie sprzętu w większych rozmiarach, a nawet drukarki fiskalnej. Do dużego biznesu najlepiej sprawdzają się kasy, które dodatkowo można zintegrować z dodatkowymi elementami systemu sprzedaży. Będziemy w ten sposób mogli połączyć się z systemem księgowym, drukarką czy nawet magazynem.

Jakimi cechami charakteryzują się wysokiej klasy kasy fiskalne?

Wysokiej klasy kasa fiskalna posiada wiele bardzo przydatnych cech. Przedsiębiorcy najczęściej wybierają konkretne urządzenie pod względem szybkości drukowania, wytrzymałości, odpowiednich rozmiarów oraz wielkości wyświetlacza. W niektórych branżach bardzo ważny będzie model, w którym szybko wymienimy papier i długo będzie pracował na jednym naładowaniu baterii. Z kolei w dużych przedsiębiorstwach istotne znaczenie będzie mieć odpowiednia pojemność pamięci wewnętrznej, dzięki czemu będziemy mogli zaprogramować w takim systemie wszystkie towary na sprzedaż, których może być nawet kilka tysięcy. Do sklepu stacjonarnego najlepszym rozwiązaniem są kasy fiskalne, które można zintegrować z drukarką i wagą, a także komputerem. Dużą popularność zdobywają urządzenia, które mają od razu wbudowaną wagę. Decydując się na zakup konkretnego sprzętu, powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość i rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej. Najprostsze urządzenia, które są w stanie drukować kilkadziesiąt paragonów dziennie, kosztują w granicach 600 zł. Natomiast te większe z rozbudowanymi funkcjonalnościami oraz możliwością integracji, to koszt około 2500 zł.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here