Kurs samoobrony dla kobiet, czyli jak pokonać swój strach

0
1621

Dzisiejszy świat pełen jest niebezpieczeństw. Nawet w środku dnia w dużym mieście może czyhać ktoś, kto będzie chciał na nas napaść, okraść, a nawet zgwałcić. Wiele słyszy się o takich przypadkach w mediach. Coraz więcej pań decyduje się więc na profesjonalny kurs samoobrony dla kobiet, który zapewnia pewne poczucie bezpieczeństwa. Jeśli potrafimy się obronić, z większą odwagą i dystansem wychodzimy na ulice. Niekiedy wystarczy tylko odpowiednia reakcja i bez użycia siły mała kobieta może przestraszyć rosłego mężczyznę swoimi umiejętnościami. Profesjonalne firmy oferują całe cykle szkoleniowe i różnego rodzaju kursy, aby każda z ich klientek miała możliwość dopasowania kursu do własnych potrzeb.

Kurs samoobrony dla kobiet jako forma integracji

Zdarza się, że pracodawcy finansują swoim pracownicom udział w takim kursie. Jest to dla nich swojego rodzaju nagroda niepieniężna, która motywuje do pracy, ale niesie też wiele korzyści w życiu codziennym. Taki kurs na pewno przyda się kobietom pracującym w specyficznych zawodach:

  • na ochronie,
  • w obsłudze dużych lokali, pubów i klubów,
  • w godzinach nocnych.

Również policjantki uczęszczają na tego typu kursy i poznają różne techniki samoobrony oraz sztuki walki, aby móc poradzić sobie w każdej trudnej sytuacji, jaka może je napotkać w pracy. Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdowego kursu dla grupy kobiet, który połączony będzie z zabawami integracyjnymi i innymi zajęciami szkoleniowymi z zakresu związanego z wykonywanym zawodem.

Kurs samoobrony dla kobiet po przejściach

Najczęściej na tego typu szkolenia zapisują się jednak osoby prywatne. Zdarza się, że są to kobiety, które miały okazję doświadczyć przemocy ze strony mężczyzn. Niezależnie od tego, czy była to przemoc domowa, czy też napadnięto je na ulicy, zwykle chcą mieć pewność, że nikt więcej nie będzie ich w stanie skrzywdzić i same poradzą sobie z problemem. Firmy takie jak hagal.waw.pl organizują szereg różnych kursów, aby można było dopasować właściwą dla siebie metodę obrony, która będzie sprawiała najmniej trudności i stresu. Często taki kurs samoobrony dla kobiet skutkuje nie tylko nabyciem nowych umiejętności, ale przede wszystkim nabraniem pewności siebie i utratą lęku przed wyjściem z domu. Oczywiście, nie oznacza to, że znając techniki walki powinno się biegać po pustych ulicach w środku nocy, ale istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że nie staniemy się ofiarą żadnego ataku, albo wyjdziemy z niego obronną ręką, wiedząc w jaki sposób zareagować i odstraszyć napastnika.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here