Skoki spadochronowe – hobby na miarę XXI wieku

0
2100

XXI wiek na pewno charakteryzuje się dość dużym poziomem stresu. Nie jesteśmy pewni pracy, martwią nas finanse, zawodzą znajomi, musimy często sami sobie radzić. Pojawia się wówczas dość zasadnicza kwestia – jak sobie radzić, skąd wziąć siłę i ludzi, którzy nas wesprą? Odpowiedź brzmi – hobby.

Skoki spadochronowe – świetne hobby!

Warto właśnie jako takie hobby rozważyć skoki spadochronowe. Wiele osób powie wówczas, że przecież to zupełna głupota. Po co mamy bowiem jeszcze się dodatkowo stresować i martwić?

Otóż jest nieco inaczej. Każdy skok spadochronowy stresuje, jednak po jego wykonaniu zdobywamy niewyobrażalną dawkę energii. Ponadto szybko przekonujemy się, że pokonaliśmy jakieś swoje bariery, dzięki czemu łatwiej nam poradzić sobie z codziennymi stresami, stać się bardziej pewnymi siebie. Warto jeszcze dodać, że skoki spadochronowe dają nam możliwość poznania świetnych, inspirujących ludzi.

Jak zacząć uprawiać skoki spadochronowe?

Na początek warto odbyć jeden – dwa skoki w tandemie. A co dalej? Przecież jest to dość drogi sport, a mało kto z nas może sobie pozwolić na inwestowanie w coś, czego zupełnie nie jest pewien. W ten sposób powstały właśnie szkolenia AFF. Czym one takim szczególnym się charakteryzują?

Przede wszystkim wytłumaczmy, co to są te szkolenia AFF? Otóż są to przyspieszone szkolenia dające możliwość skakania tylko pod okiem instruktora, co daje nam możliwość w przyszłości do wykonywania skoków samodzielnie. Szkolenia AFF cechuje także to, że relatywnie nie są drogie i nie wymagają posiadania absolutnie żadnego sprzętu. W zamian zdobywamy umiejętność, jak bezpiecznie skakać i poznajemy wielu ciekawych ludzi.

Jak wygląda szkolenie AFF?

Jak dokładnie wygląda takie szkolenie AFF i jak się do niego przygotować? Otóż na początku mamy część teoretyczną, która trwa mniej więcej około ośmiu godzin i obejmuje wykłady i pokazy. Następnie odbywa się część praktyczna, która obejmuje skoki na początku z dwoma instruktorami, potem zaś tylko z jednym. Całość zakończona jest stosownym egzaminem.

Jak zaś musimy się przygotować? Przede wszystkim miejmy na uwadze, że być może będziemy potrzebować dodatkowych skoków, zatem miejmy na to odpowiednie fundusze. Ponadto warto dodać, że szkolenie najlepiej jest zakończyć w przeciągu dwóch miesięcy. Miejmy zatem zarezerwowane wolne weekendy na skoki w tym czasie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here