Spirala domaciczna – co to jest i jaka jest jej cena? 

0
2361
para na łóżku

Spirala domaciczna, możemy ją znać również pod nazwą wkładka antykoncepcyjna. Do jej największych zalet należy atrakcyjna cena oraz długi okres ochrony, który sięga od 3 do nawet aż 5 lat. Będzie to zatem doskonała metoda dla zapominalskich. Co watro wiedzieć o tym sposobie? Przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/spirala-domaciczna/

Wkładka domaciczna – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje jest to wkładka umieszczana wewnątrz macicy. Do jej założenia potrzebny będzie specjalista. Nie jest to prosta metoda, tak jak tabletki czy plaster, który same możecie sobie zaaplikować. Ten zabieg wymaga nieco większej dokładności, wiedzy i umiejętności. Bez wizyty u ginekologa jednak się nie obędzie.

Posiada wiele aspektów pozytywnych, do których z pewnością będzie należeć jej skuteczność. Wiele kobiet przyznaje się, że wkładka zmniejsza również obfitość krwawienia. Jednak jej największy plus to zdecydowanie to, że  chroni ona przez bardzo długi czas.

Wkładka antykoncepcyjna na 5 lat

Tak jak już było wspomniane wyżej. Wkładka jest aplikowana na czas od 3 do 5 lat, w zależności od tego co wybierzecie lub co zaleci nam nasz ginekolog. Dużym udogodnieniem jest to, że zakładacie ją tylko raz, a macie ją na bardzo długi czas. Jest dobrym wyjściem dla tych z Pań, które są nieco bardziej roztrzepane i ciężko u nich z systematycznością np. w przypadku brania tabletek.

Spirala domaciczna – jaka jest jej cena

Cena takiej przyjemności to koszt około 400-500 zł. Do tego ( nie w każdym przypadku) należy doliczyć koszty założenia. W pakietach w niektórych klinikach zakładanie nic nie kosztuje. Jednak prywatnie, bez takiego pakietu może nas to kosztować 500 zł za spiralę i dodatkowe 1000 złotych za jej założenie. Wielu kobietom jednak udało się założyć taką wkładkę na Narodowy Fundusz Zdrowia, dzięki czemu nie płaciły za jej założenie. 

Zobacz też: https://www.bomi.pl/implant-antykoncepcyjny/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here