Jak ubierają się polscy mężczyźni?

0
2581

O ile Polki uznawane są nie tylko za jedne z najpiękniejszych kobiet świata, ale również te, które doskonale znają się na modzie, tak o polskich mężczyznach absolutnie nie można tego powiedzieć. Chociaż mężczyźni robią znaczne postępy i od co najmniej kilku lat widać ich coraz większe zaangażowanie w dbanie o siebie, to jednak do dobrego stylu codziennych outfitów jeszcze im daleko. Jak ubierają się Polacy na co dzień? Oto wyniki przeprowadzonych badań.

Ulubiony kolor – czarny

Okazuje się, że ulubionym kolorem polskich mężczyzn jest zachowawcza czerń. Na tę barwę stawia aż 71% mężczyzn. To dlatego ich stylizacje są nieco nudne, mroczne, nad wyraz klasyczne. Tylko nieliczni zakładają chociażby koszulki męskie ze śmiesznym nadrukiem, a jeśli już, to są to raczej młodzi, w przedziale wiekowym 16-34 lat. Panowie nadal nie potrafią bawić się modą, nie szukają swojego stylu, stawiają na klasykę i te uniwersalne rozwiązania, nie lubią wyróżniać się z tłumu. Tylko 44% wskazało na ulubiony kolor ubrania niebieski, a nie więcej niż 33% na barwę białą.

Wygoda ponad wszystko

Panowie nie zwracają większej uwagi na światowe trendy w modzie, wolą zachowawczość i praktykę w najlepszym wydaniu. Fakt, że wybierają ubrania dobrej jakości, ale wynika to raczej z tego, by poszczególne elementy garderoby mogły im służyć przez co najmniej kilka sezonów. Nie ma wątpliwości, że to panie wpadają w „szał zakupów”, jeśli chodzi o kompletowanie ubrań. Co więcej, to również partnerki najczęściej kupują ubrania swoim mężczyznom.

Jeśli to mężczyźni wybierają się na zakupy, stawiają na wygodę, nierzadko są w stanie kupić kilka kompletów jednakowych stylizacji. T-shirt, jeansy, trampki, to najczęściej wybierany outfit. Panowie są wierni klasyce, ewentualnie ubierają się w stylu streetwear, bo tej jest równie wygodny i nadaje się na każdą okazję.

Zmiany na lepsze

Nie można oczywiście generalizować, bo i wśród panów znajdują się iście „barwne ptaki”, które dają nadzieję na to, że już niedługo i mężczyźni będą uwielbiać bawić się modą, a już na pewno nie będą bać się intensywnych, wyróżniających kolorów, wzorów czy faktur. Styliści i projektanci mody zgodnie potwierdzają, że od lat widać w tym zakresie spore zmiany. Dostęp do rozmaitych kolekcji i światowych trendów, ale także coraz większe możliwości finansowe sprawiają, że panowie mają coraz lepszy gust, poczucie stylu i wybierają coraz bardziej odważne outfity. Nie bez znaczenia jest też odwaga i otwartość na świat, ogromne znaczenie mają chociażby podróże.

Pamiętajmy, że nuda i typowy uniwersalizm w modzie męskiej królował od lat w Polsce, patrząc nie tylko na stylizacje codzienne, ale i te eleganckie czy outfity do pracy. Mężczyźni zupełnie nie umieli kompletować swojej garderoby, a zbyt obcisłe koszule i za szerokie marynarki były ich domeną. Na szczęście dzisiaj w naszym kraju swoje usługi oferuje też znacznie więcej ekspertów ze świata mody. To dzięki nim polscy mężczyźni może już niedługo dorównają Włochom, przynajmniej jeśli chodzi o ubiór. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here