Suplementy na lepszą pracę mózgu

0
1036
Suplementy na lepszą pracę mózgu

Niezbędne wsparcie – suplementy na lepszą pracę mózgu

Mózg, centrum dowodzenia

Mózg, centrum układu nerwowego wszystkich kręgowców i większości bezkręgowców. Jest najbardziej skomplikowanym organem u kręgowców i wraz z rdzeniem kręgowym tworzy ośrodkowy układ nerwowy. Mózg człowieka waży około 1,5 kilograma i składa się z około 100 miliardów neuronów. Przetwarza 100 megabajtów informacji na sekundę i to daje przewagę współczesnym technologiom komputerowym, natomiast zdecydowanie wygrywa, jeżeli chodzi o pamięć. Naukowcy są zdania, że jest nieskończona. Średnio Mózg kobiety jest o 100-150 g lżejszy niż męski, ale w tym wypadku cięższy nie znaczy lepszy. Tak czy inaczej, to w mózgu zapodają wszystkie świadome i nieświadome decyzje dotyczące wszystkich decyzji dotyczących naszego życia. Tu znajduje się centrum zarządzania funkcjami fizjologicznymi, a także potencjałem intelektualnym i uczuciowym. Nic więc dziwnego, że mózg potrzebuje nie tylko prawidłowego odżywiania w celu wytworzenia energii, ale także wsparcia w postaci witamin i minerałów. Suplementy na lepszą pracę mózgu są ogólnie dostępne i z pewności warto je stosować.

Kiedy mózg wymaga suplementacji

Zdecydowanie największymi wrogami naszego mózgu jest brak ruchu i zła dieta. Siedzący tryb życia sprawia, że dostarczamy do mózgu zbyt mało tlenu, niezbędnego w dużych ilościach do jego prawidłowej pracy. Podobnie dieta oparta na wysoko przetworzonych produktach powoduje, że mózg, po pewnym czasie przestaje sobie radzić. Nasze predyspozycje umysłowe zaczynają się pogarszać, a nawet mogą pojawić się choroby układu nerwowego. Do czynników szkodliwych zaliczamy: długotrwały stres, ciągłe przemęczenie, brak snu, niedostateczne nawodnienie organizmu i szereg chorób. Na szczęście istnieją suplementy na lepszą pracę mózgu, które zastosowane z właściwą higieną życia, mogą przynieść pozytywnie rezultaty.

Co wspiera nasz mózg

Suplementy na lepszą pracę mózgu pod względem chemicznym są związkami skomplikowanymi, jednocześnie dostępne są powszechnie. Oto niektóre z nich:

  • Lecytyna
    Lecytyna jest ważnym składnikiem niemal każdej komórki organizmu. Jest mieszaniną związków tłuszczowych jak: fosfolipidy i glikolipidy oraz węglowodanów, trójglicerydów i wody. Istnieją trzy podstawowe odmiany lecytyny: sojowa, słonecznikowa i rzepakowa. Lecytyna wspiera pracę mózgu i zalecana jest wszystkim pracującym umysłowo. Jest jednym z budulców tkanki mózgu, pobudza układ nerwowy, poprawia koncentrację i proces zapamiętywania.
  • Magnez
    Niezwykle ważny pierwiastek uczestniczący w ponad 300 różnych procesach organizmu. Poprawiając komunikację między neuronami i zwiększając gęstość synaps w mózgu, które są odpowiedzialne za kojarzenie i zapamiętywanie, usprawnia pracę szarych komórek, dzięki temu mamy lepszą pamięć i koncentrację. Odpowiedni poziom magnezu szczególnie ważny jest dla osób pracujących umysłowo i uczących się, zwłaszcza jeśli piją kawę lub alkohol, przyczyniające się do zmniejszenia stężenia magnezu w organizmie.
  • Witaminy B1 i B12
    Witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Jej brak powoduje pojawienie się problemów z koncentracją i pamięcią. Szczególnie musimy dbać o jej suplementację, gdy pijemy dużo kawy lub alkoholu, żyjemy w ciągłym stresie, ukończyliśmy 50 rok życia. Wszystkie te czynniki powodują wystąpienie niedoboru witamin z grupy B.
  • Luteolina
    Należy do grupy flawonidów roślinnych. Naturalnie występuje w roślinach, w których pełni rolę barwników. Dla człowieka najważniejsza jest jej zdolność ochrony komórek nerwowych. Polega to na korzystnym oddziaływaniu na mikroglej odpowiedzialny za usuwanie zużytych komórek nerwowych.
  • Kwasy omega 3
    Należą do nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stanowią materiał budulcowy komórek. Mózg w 60% składa się z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponieważ nie jest w stanie samodzielnie magazynować tłuszczu, wymagane jest dostarczanie go wraz z dietą.
  • Tauryna
    Jest niebiałkowym aminokwasem, wspierającym pracę mózgu, tolerancję stresu, pomaga znosić zmęczenie, przeciwdziała starzeniu się. Tauryna ma wpływ na długoterminowe wzmocnienie synaptyczne odpowiedzialne za formowanie pamięci.

Suplementy wspomagające pamięć

Preparaty wspomagające pamięć to zazwyczaj mieszanki składające się z kilku składników. Najczęściej w ich skład wchodzą: żeń-szeń, tran, kofeina, kwasy omega 3. Stosowanie ich wraz ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi, powinny przynieść pomoc w problemach takich jak:

  • Problemy z nauką
  • Problemy z zapamiętywaniem
  • Wzmożona nauka
  • Problem z pamięcią krótkotrwałą

Suplementy wspomagające koncentrację

Skład preparatów jest bardzo podobny, dodatkowo stosuje się witaminy i minerały. Stosujemy je w następujących przypadkach:

  • Niemożność skupienia się
  • Uczucie rozproszenia myśli
  • Problemy z zachowaniem logiki wypowiedzi
  • Problemy z uczeniem się

Jeśli interesują Cię suplementy na lepszą pracę mózgu koniecznie odwiedź: www.cognitiv.pro

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here